:: Professional Solutions

Digiturk Eğitim Kanalları-Uzaktan Eğitim Sistemi

Digitürk’ün abonelerine sunduğu Üniversiteye Hazırlık televizyon kanalını destekleme amacıyla kurulan web sitesi anahtar teslimi olarak firmamızca hazırlanmıştır. Bu projede Sybase ürünleri Adaptive Server Enterprise, EAServer (Jaguar ve Dynamo), PowerJ ve PowerBuilder kullanılmıştır. Proje, internet üzerinden çalışan 3 katmanlı sistemlerin ülkemizdeki ilk ve en büyük uygulamalarındandır.
Sistem dahilinde öğrencilere sağlanan olanaklar:
  • 10.000 tanesi çözümlü olmak üzere toplam 30.000 soruluk soru bankasından istenilen kritere göre istenilen sayıda on-line test çözebilme,
  • 9 adet 180 soruluk on-line ÖSS deneme sınavı,
  • Öğrencilerin kendi başarılarını ders-konu bazında ve zamana göre ölçebilmeleri,
  • Haftanın belli gün ve saatlerinde uzman öğretmenler ile on-line sohbet,
  • Web sitesinde çok sayıdaki forum odalarında öğretmenlerle ve/veya kendi aralarında fikir ve bilgi paylaşımı,
  • Web sayfaları üzerinden 9 ders altında 100'lerce konu ve 1000'lerce sayfadan oluşan tasnifli ve detaylı konu anlatımı,
  • Haberler ve diğer web hizmetleri

Maliye Bakanlığı Kefalet Sandığı Otomasyonu

Maliye Bakanlığı Kefalet Sandığı’nın otomasyona geçirilmesi projesinin tamamı firma elemanlarımızca 1 yıllık bir çalışmayla tamamlanmıştır. Firmamız projeden sonra da aynı kurumla danışmanlık ve güncelleme konusunda 1 yıllık bir çalışma başlatmıştır. Bu projede Sybase ürünleri Adaptive Server Enterprise ve PowerBuilder kullanılmış, yoğun bir sorgulama / raporlama yapısı kurulmuştur. 10 kullanıcılı sistem, kurumun iç ve dış evrak takibini, ülkenin her yerinden gelen 30,000 sandık üyesinin aidat, zimmet ve kesinti işlemlerini, bütçe ve bilanço hazırlanması ve üyelik takibi işlemlerinin tamamen bilgisayarla yürütülmesini sağlamaktadır. Sistem 1998'den beri kullanımdadır.

Testor-Elektronik kart test sistemi

Elektronik devrelerin test edilmesini sağlayan bu yazılım bir test cihazıyla (ASA Analogue Signature Analysis) entegre olarak çalışmaktadır. MMI, test cihazı için nesne yönelimli ve gerçek zamanlı bir arayüz işlevi görmektedir. Yazılım, devrelerin tanıtılmasını ve devre elemanlarının görüntülenmesine olanak tanıyan grafik tabanlı bir arayüze sahiptir. Test cihazı (TESTOR) Ortana Ltd. Şti. tarafından tasarımlanmıştır.
(ORTANA
Last modified on 2021-01-02 by admin